LOGO

حیدرامیرپور-هنر - زندگی
باسلام وعرض ارادت به کلیه دوستان عزیز وخوشحالم از اینکه از وب اینجانب دیدن میفرمایید موفق باشید
امیرپور
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

کشف کروکدیل کشف کروکدیل از رستورانی در کرج!! + عکس

کشف کروکدیل از رستورانی در کرج!! + عکس

مدیر کل محیط زیست استان البرز از کشف کروکدیل از رستورانی در مشکین دشت کرج خبر داد. با روژان همراه شوید.

کشف کروکودیل

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: این کروکدیل پس از اینکه زنده از این رستوران کشف شد به مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با بیان اینکه برخی تصور کرده بودند هدف از نگهداری این حیوان در رستوران استفاده از گوشت آن بوده است، تصریح کرد: این کروکدیل برای جذب مشتری در این رستوران استفاده می‌شد.

وی افزود: صاحب رستوران پیشتر با اخذ مجوز از محیط زیست چند پرنده را در این محل نگهداری می‌کرد اما این کروکدیل که گونه بومی ایران هم نبود بدون مجوز در کنار آن پرنده‌ها نگهداری می‌شد.

حکیمی خاطرنشان کرد: محیط زیست به هیچ وجه مجوزی برای نگهداری از این گونه‌ها صادر نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، کروکدیلها و  تمساح‌ها نقاط مشترک زیادی با هم دارند. هر دو به نوعی از یک خانواده هستند، هر دو هر جنبنده‌ای که پیدا کنند شکار می‌کنند. حس بویایی و بینایی و شنوایی بسیار خوبی هم دارند اما آنها تفاوت هایی هم با هم دارند.

به عنوان مثال،  محل زندگی کروکودیل ها با تمساح‌ها متفاوت است. تمساح ها در مرداب هایی با آب تازه و دریاچه هایی با جریان سرعت پایین در جنوب شرقی  و جنوب آمریکا و چین زندگی می‌کنند، در حالیکه کروکودیل ها در مرداب ها، رودخانه‌های با جریان کم، همچنین آب‌های شور در آفریقا و شمال و جنوب آمریکا و آسیا زندگی می‌کنند.


تنها جایی که در هر دو موجود به صورت مشترک وجود دارند، جنوب فلوریداست. تفاوت محل زندگی آنها در غده‌هایی هست که نمک رو از آب شور جدا می‌کند که در تمساح ها بر خلاف کروکدیل ها این غدد به خوبی کار نمی کنند.
تفاوت دیگر در شکل آرواره های آنهاست. کروکدیل ها، آرواره هایی بلند و به شک حرف V دارن اما آرواره های تمساح کمی گرد تر و به شکل حرف U است. آرواره های تمساح بسیار قوی تره و برای فشار آوردن  به طعمه‌های سخت پوست مثل لاک پشت طراحی شده است، اما آرواره های باریکتر کروکدیل برای فشار آوردن  برای سوراخ کردن هر نوع طعمه‌ای ایده آل است.

به جز آرواره‌ها می توان تفاوت هایی رو هم در دندان هایشان دید. فک پایینی تمساح کوچکتر از بالایی هست.  وقتی دهان تمساح بسته باشد، دندان‌های پایینش دیده نمی‌شود، ولی آرواره های کروکودیل ها تقریبا به یک اندازه است.

تفاوت دیگر بین تمساح و کروکودیل در پوست آنهاست. هر دوی آنها چاله‌های کوچکی بر روی پوستشون دارند که گیرنده های فشار هستند. این چاله ها که شبیه نقطه‌های کوچکند، به روی تمام قسمت‌های بدن کروکدیل وجود دارند اما در بدن تمساح فقط بروی آرواره‌ها هستند.

 
درباره ما

باسلام وعرض ارادت به کلیه دوستان عزیز وخوشحالم از اینکه از وب اینجانب دیدن میفرمایید موفق باشید
امیرپور
ایجاد کننده وبلاگ : حیدر امیرپور
banner 240x200px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

کدهای شما


FreeCod Fall Hafez


کد شمارش معکوس سال نو

كد تصویر تصادفی

كد عكس تصادفی