تبلیغات
حیدرامیرپور-هنر - زندگی - چرا پدرخوانده و مادرخوانده ها کشته می شوند؟
حیدرامیرپور-هنر - زندگی
فریاد هارا همه میشنوند-هنر واقعی -شنیدن صدای سکوت است

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 31 مرداد 1396

چرا پدرخوانده و مادرخوانده ها کشته می شوند؟

وقتی‌ از کلمه ناپدری و نامادری استفاده می‌شود، انتظارداریم فرزندخانواده، حس خوبی داشته‌باشد؟

شروع این هفته، با خبری شوک‌آور آغاز شد؛ خبر قتل یک مرد سالمند به دست پسرخوانده‌اش،‌ آن هم پسرخوانده‌ای که خواننده معروفی است و برای خودش طرفدارانی دارد. حمیدرضا صفت، خواننده سبک رپ که صفحه اینستاگرامش را بیش از یک میلیون نفر دنبال می‌کنند و چند هفته پیش نامش با ماجراهای تئاتر لامبورگینی بیشتر از قبل بر سر زبان‌ها افتاد، فکر نمی‌کرد یک روز با عنوان «قاتل» به تیتر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها تبدیل شود. طرفدارانش هم فکر نمی‌کردند، بی‌شک مادر و پدرخوانده‌اش هم. اما خشم، خشمی که کنترل نشود، گاهی از هر چیزی بیشتر قدرت می‌گیرد،  در یک لحظه نابود می‌کند و هیچ راه برگشتی نیست. مثل اتفاقی که برای خواننده‌ای افتاد که خوانده بود «هنوز هم می‌شه بخشید».

این خواننده ۲۴ ساله که به اتهام قتل پدرخوانده‌اش دستگیر شد، در اعترافاتش گفته قصد داشته از مادرش در برابر آزار و اذیت ناپدری حمایت کند. او در اعترافاتش از این گفته که برادرش از آمریکا تماس گرفته و گفته ناپدری‌‌شان مادرشان را مورد آزار و اذیت قرار داده، او هم که خشمگین شده، برای اعتراض رفته اما درگیری انجام گرفته و مرد سالمند، کارش به بیمارستان و درنهایت مرگ می‌کشد.

خبر این اتفاق به سرعت در فضای مجازی پخش شد و با واکنش‌های زیادی همراه بود؛ عده‌ای به حمایت از این خواننده جوان پرداختند و گفتند دفاع از مادرشان در برابر خشونت، تصمیمی است که احتمالا در شرایط مشابه، آنها هم خواهند گرفت، عده‌ای به این اشاره کردند که قتل، قتل است و فرقی ندارد از سوی چه کسی و در چه شرایطی انجام گرفته باشد، عده‌ دیگری هم در معایب طلاق و ازدواج مجدد حرف زدند، به آسیب‌پذیری فرزندان طلاق اشاره کردند و گفتند حمید صفت، تنها یکی از نمونه‌هایی است که طلاق، به آنها آسیب زیادی زده. این واکنش‌ها البته با پخش ویدیویی از این خواننده هم همراه شد، ویدیویی که در آن حمید صفت به فرزند طلاق بودن اشاره کرده و می‌گوید از این موضوع آزار دیده است.ارسال توسط حیدر امیرپور
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ