تبلیغات
حیدرامیرپور-هنر - زندگی - اصول رابطه زناشویی بعد از زایمان آخرین
حیدرامیرپور-هنر - زندگی
فریاد هارا همه میشنوند-هنر واقعی -شنیدن صدای سکوت است

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 23 شهریور 1396

اصول رابطه زناشویی بعد از زایمان

مشغله‌ های بعد از تولد نوزاد واقعا چالش برانگیز هستند. به گفته بعضی از روانشناس ‌ها، بچه‌ ها ، قاتلین رابطه زناشویی بعد از زایمان هستند!


نبض ما– مراقبت از یک کودک تازه به دنیا آمده زمان زیادی می ‌خواهد و می ‌تواند آن انرژی را که قبلا برای همسرتان صرف می ‌کردید ببلعد. احیا کردن رابطه زناشویی بعد از زایمان چالشی است که بیشتر زوج‌ ها با آن روبرو می‌ شوند؛ کاری که هر چند دشوار اما شدنی است، کافیست از خود و بدن ‌تان انتظارات منطقی داشته باشید. به گزارش نبض ما، دکتر سید علی آذین، دارای بورد تخصصی  پزشکی اجتماعی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و فلوشیپ پزشکی جنسی و سایکو-سکسولوژی درباره اصول رابطه زناشویی بعد از زایمان نکاتی را عنوان می کند.

ابتدا مطمئن شوید که اجازه ی برقراری رابطه زناشویی بعد از زایمان را دارید

به طورکلی نکته مهم این است که قبل از اقدام به برقرار کردن و دوباره از سر گرفتن روابط جنسی‌ تان اطمینان حاصل کنید که ترشحات یا خونریزی پس از زایمان را ندارید. بیشتر خانم ها می توانند چهار تا شش هفته بعد از زایمان، نزدیکی برقرار کنند؛ چه طبیعی زایمان کرده باشند و چه سزارین.

داشتن نزدیکی پیش از توقف خونریزی می تواند منجر به عفونت شود. بعضی از خانم‌ هایی که تحت عمل سزارین قرار گرفته‌اند ممکن است بخیه‌ های زیادی داشته باشند که لازم است نزدیکی را دیرتر شروع کنند.

بیخوابی های شبانه می تواند میل جنسی مادرها را کاهش بدهد

یکی از بزرگ ترین موانع برقراری رابطه زناشویی بعد از زایمان ، خستگی زیاد و پریشان کننده است که مراقبت از نوزاد ایجاد می کند. بیشتر نوزادها تا چند ماه نیاز دارند که هر دو تا سه ساعت یکبار از شیر مادر تغذیه کنند.

به گزارش نبض ما، موسسه‌ ی ملی خواب تخمین زده است که ۳۰ درصد از بچه ها طی نُه ماه اول، شب ها نمی خوابند! این بیخوابی ها باعث می شود مادران حس و میل جنسی خود را از دست بدهند.

مصرف دارو

بیخوابی های شبانه می تواند میل جنسی پدرها را هم کم کند

معمولا آقایان تمایل بیشتری به برقراری رابطه ی جنسی دارند حتی اگر خسته باشند. مردها از رابطه ی جنسی کمک می گیرند تا از نظر حسی و هیجانی به همسران خود نزدیک تر شوند و همچنین برای آرام شدن و کاستن از استرس. بیشتر مردها می توانند به دنبال یک هوس ناگهانی وارد رابطه ی جنسی شوند در صورتی که زن ها برای برانگیخته شدن به پیش نوازی نیاز دارند.

خستگی

اگر میل جنسی‌تان تحت تاثیر خستگی‌های مفرط شماست با همسرتان در این مورد گفتگو کنید تا راههایی پیدا کنید که بتوانید بیشتر استراحت کنید و در نتیجه حس و حال تان احیا شود. از همسرتان بخواهید مراقب کودک نوزادتان باشد تا شما بتوانید چرت بزنید یا سعی کنید صبح بعد از اینکه هر دوی شما استراحت کرده اید رابطه ی جنسی داشته باشید.

فراموش نکنید ممکن است درست زمانی که شما خود را برای این رابطه آماده کرده اید نوزادتان از خواب بیدار شود! برای اینکه اوقات بیشتری برای با هم بودن پیدا کنید از خانواده و دوستان و یا از پرستار کودک کمک بخواهید تا شما و همسرتان بتوانید بدون نگرانی و دلهره با هم وقت بگذرانید.

هورمون‌ ها بعد از بارداری

به گزارش نبض ما، سطح استروژن بعد از زایمان اُفت می‌ کند که می تواند موجب کاهش لغزندگی واژن شود و در نتیجه نزدیکی، بدون لذت و حتی دردناک می شود. مشکلات مربوط به خشکی واژن معمولا بعد از توقف شیردهی و یا شروع مجدد عادت ماهیانه برطرف می شوند و طول این مدت می توانید از روان کننده جهت کاهش درد و آسیب پذیری استفاده کنید.

هورمون های مردانه در زنان

تغییرات هورمونی هم ممکن است منجر به افسردگی پس از زایمان شوند که شامل احساس اندوه، اضطراب و یا حساس شدن می شود. این احساسات با میل جنسی مداخله کرده و شاید هفته ها یا ماهها طول بکشند. اگر دچار افسردگی پس از زایمان شدید با پزشک خود مشورت کنید.

شیردهی؛ مانعی دیگر برای رابطه زناشویی بعد از زایمان

شیردهی هم برای مادر مفید است و هم برای کودک و رابطه ی عاطفی آنها را هم تقویت می کند اما ممکن است مانعی بر سر راه رابطه زناشویی بعد از زایمان هم باشد.

شیردهی های مکرر و یا دوشیدن سینه می‌ تواند باعث حساس شدن سینه ها شده و زن تمایلی به لمس شدن سینه هایش نداشته باشد. اگر نگران ترشح شیر یا آزرده شدن سینه های تان هستید می توانید حین رابطه ی زناشویی ، از سینه بند استفاده کنید.ارسال توسط حیدر امیرپور
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ