حیدرامیرپور-هنر - زندگی
فریاد هارا همه میشنوند-هنر واقعی -شنیدن صدای سکوت است

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 دی 1395
نتیجه تصویری برای سخن بزرگان

ارسال توسط حیدر امیرپور
تعداد بازدید : 430

تقویم سال ۹۶ را در یک نگاه ببینید

تقویم سال ۹۶

تقویم سال ۹۶ , تقویم سال ۹۶ هجری خورشیدی را میتوانید در یک نگاه ببینید

تقویم سال 96

تقویم سال۹۶ هجری خورشیدی
لحظه تحویل سال ۱۳۹۶ هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران :

ساعت ۱۳ و ۵۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه (ساعت سیزده و پنجاه و هشت دقیقه و چهل ثانیه ظهر)

روز دوشنبه ۳۰  اسفند ۱۳۹۵ هجری شمسی

مطابق ۲۱ جمادی‌ الثانیه ۱۴۳۸ هجری قمری

و ۲۰ مارس ۲۰۱۷ میلادی

لحظه تحویل سال ۹۶ به وقت ساعت جهانی (UTC/GMT)

۱۰:۲۸:۴۳ بامداد

لحظه تحویل سال ۹۶ در لس آنجلس :
Tuesday, March 20, 2017, 02:28:40 am

سال ۱۳۹۶ هجری خورشیدی برابر است با سال های :

۱۴۰۹۶ اهورایی

۷۰۳۹ میترایی آریایی

۶۷۶۷/۶۷۶۸ آشوری

۵۷۷۷/۵۷۷۸ عبری

۳۷۵۵ زرتشتی

۲۵۷۶ هخامنشی (شاهنشاهی)

۲۰۱۷/۲۰۱۸ میلادی

۱۴۳۸/۱۴۳۹ هجری قمری

 

مجله اینترنتی آسمانیها

ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 دی 1395
فلفل تند بخورید تا عمرتان دراز شود

فلفل تند بخورید تا عمرتان دراز شود

0

غذاهای تند دوست دارید؟ به گفته محققان کالج پزشکی Larner در دانشگاه Vermont اگر غذاهای تند دوست دارید احتمالا عمر بیشتر خواهید داشت. این مطالعه که اخیرا در مجله PLoS ONE منتشر شد گفته است مصرف فلفل قرمز تند و گرم تا ۱۳ درصد مرگ و میر مرتبط – در درجه اول مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی یا سکته مغزی – را کاهش خواهد داد.

اگر به قرن ها پیش بازگردید شاهد تاثیر مصرف فلفل و ادویه جات در درمان بسیاری از بیماری ها می باشید. اما در یک مطالعه دیگر که در چین انجام و در سال ۲۰۱۷ منتشر شد درباره مصرف فلفل قرمز و ارتباط آن با مرگ و میر بود. این یافته های جدید مهر تاییدی بر مطالعات پیشین است.

به گفته مولفان این مقاله، اگرچه مکانیزم فلفل مرگ و میر را به تاخیر میاندازد و کانال گیرنده های باالقوه گذرا (TRP) برای عوامل تند مانند کپسایسین (جزء اصلی در فلفل تند) گیرنده های مبتدی به شمار رفته و ممکن است مرتبط بدین موضوع باشد. در این میان کپسایسین که نقش اصلی مکانیزم سلولی و مولکولی را بر عهده دارد به پیشگیری از چاقی و جریان خون کرونر کمک کرده و همچنین دارای خواص ضد میکروبی است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 دی 1395

Sprifermin = recombinant FGF 18 نوعی پروتئین متعلق به فاکتور رشد فیبروبلاست که خاصیت میتوژنیک و بقای سلول دارد

Sprifermin = recombinant FGF 18 نوعی پروتئین متعلق به فاکتور رشد فیبروبلاست که خاصیت میتوژنیک و بقای سلول دارد ، و در پروسه های بیولوژیک زیادی شامل امبریونیک ، رشد سلول ، مورفوژنز ، ترمیم بافت و رشد تومور دخالت دارد
متخصص ارتوپدی؛ تغذیه مناسب از روش‌های بسیار مؤثر برای پیشگیری از پوكی استخوان است.

  Sprifermin = recombinant FGF 18

نوعی پروتئین متعلق به فاکتور رشد فیبروبلاست که خاصیت میتوژنیک و بقای سلول دارد ، و در پروسه های بیولوژیک زیادی شامل امبریونیک ، رشد سلول ، مورفوژنز ، ترمیم بافت و رشد تومور دخالت دارد .

Turmeric = گیاه زرچوبه

از گیاهان خانواده زنجبیل (ginger  ) است و در جنوب غرب هند به طور طبیعی می روید . ماده اصلی آن به موجب رنگ زرد curcumin نام دارد . و نوعی فنول طبیعی است .

Glucosamine = گلوکوزامین سولفات

یک قند آمینو است و در سنتز بیو شیمیایی پروتین ها و چربی های گلیکوزیله نقش دارد . د رامریکا به عنوان مکمل یا ساپلمینت غیر ویتامینی و غیر مینرال مصرف زیادی دارد و آن را از هیدرولیز اسکلت خارجی سخت پوستان و یا تخمیر دانه های مثل ذرت تهیه می کند . و اغلب از صدف دریایی هم به دست میآید .

مصرف این ترکیب به عنوان دارو در امریکا ممنوع است . و فقط مکمل است . تا کنون شواهدی مبنی بر اثر حفاظتی این ترکیب برای ورزشکاران و مفاصل آنها وجود ندارد .

در یک مطالعه مصرف 1500 میلی گرم گلوکوزامین روزانه بی خطر گزارش شده است . ولی مصرف مقادیر بیشتر می تواند باعث تخریب سلول های لوزالمعده و افزایش ریسک ابتلا به دیابت شود .

سایر عوارض مثل ناراحتی معده ، یبوست ، سردرد ، و اسهال و بثورات پوستی گزارش شده است .

در افرادی که وارفارین مصرف میکنند گلوکوزامین می تواند با تداخل دارویی سبب افزایش INR و افزایش خطر خون ریزی شود .

در اروپا گلوکوزامین به عنوان دارو فروخته میشود . و در درجه بندی صفر تا صد از لحاظ سمیت عدد 5 را به دست آورده است .

Chondroitin= کندروئیتین

اغلب سازنده ها  این مکمل را از غضروف تراشه گاو و یا بینی و گوش خوک به دست می آورند . ولی از غضروف کوسه ، ماهی ، و پرندگان هم استفاده می شود . در بسیاری از موارد کندروئیتین  همراه با گلوکوزامین سولفات در ترکیبات دارویی یا مکمل عرضه میشود .

غضروف کوسه  shark cartilage=

فرم خشک و پودر شده غضروف کوسه است .شواهد علمی در تایید اثر بخشی آن در پیشگیری یا درمان بیماری ها و آرتروز و کانسر پیدا نشده است ، و حاوی ترکیبات سمی است . که اثر مضر برای بیماری آلزایمر و ALS دارد . ترکیب موثر آن برای کنترل درد مفاصل همان کندروئیتین است .آرتروسکوپی

Methylsulfonyl methane = متیل سوفونیل متان

یک ترکیب ارگانو سولفور است ، این ترکیب بی رنگ و تقریبا خنثی از لحاظ شیمیایی به طور طبیعی و در مقادیر کم در بعضی گیاهان و غذاها و نوشیدنی ها وجود دارد . و به صورت مکمل عرضه می شود . تا کنون عارضه ای از مصرف آن گزارش نشده است .

و به عنوان منبع تامین سولفور در بدن ارایه می شود و ادعا شده در موارد استرس ، التهاب غشا، الرژی ها و دستگاه گوارش موثر است .

Avocado / soyabean =  = اووکادو – دانه سویا

 ترکیب حاوی   اووکادو – دانه سویا ممکن است در کنترل درد و التهاب مفاصل موثر باشد ، خصوصا زانو درد . اووکادو دارای فیتو استرول است که اثر ضد التهابی دارد . و همچنین اثر ضد درد .

اووکادو چرب است و حاوی اسید های امینه مانند سیستین و تیروزین و هشتاد درصد اسید های چرب غیر اشباع است . روغن اووکادو حاوی ویتامین های A – B – C – D – E – H – K  است .

سویا نیز از موارد غذایی موثر در درمان درد و التهاب مفاصل است . طبق بررسی متخصصین تغذیه دانشگاه ایالتی اکلاهوما  با مصرف روزانه سویا به مدت سه ماه در درد زانو می توان غلبه کرد .

سویا حاوی  ایزوفلاون فراوان است و سبب تعدیل فعالیت استروژنی بدن میشود .

 ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 دی 1395
نتیجه تصویری برای سخن بزرگان

ارسال توسط حیدر امیرپور


فلج خواب یا بختک چیست و چگونه از شرش خلاص شوید

5 (100%) 8 votes

فلج خواب یا بختک چیست و چگونه از شرش خلاص شوید

فلج خواب یا بختک چیست و چگونه از شرش خلاص شوید

حتما شما نیز برای یک بار هم که شده چنین حالتی را در خواب تجربه کرده اید. این مسأله در برخی از افراد شدیدتر است و هر چند وقت یک بار در میانه های شب باعث بی خوابی و حتی هراسشان می شود.ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 دی 1395

وحشتناک اعدام در کشورهای جهان

تگزاسی‌ها برای اعدام صندلی الکتریکی را ترجیح می‌دهند ولی در سراسر جهان و در طول تاریخ برای از بین بردن مجرمان، دشمنان یا عناصر نامطلوب و مخالف راه‌هایی مختلف، تاسف‌آور، و وحشتناک استفاده شده است. امروزه به کار بستن برخی از این راه‌ها ممنوع است، ولی تا به همین امروز نیز، آدم‌ها هم‌چنان به صدور حکم مرگ برای آدم‌های دیگر ادامه می‌دهند؛ ویکی‌پدیا پر است از این نوع ماجراهای ترسناک و اسف‌بار. حتما ادامه‌ی این مطلب را بخوانید!

اعدام

۱. مثله کردن آهسته یا لینگچی (چین)ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 دی 1395

آتش فشانی دیدنی از جنس آب / تصاویر

آتش فشانی دیدنی از جنس آب

در دل صحرای سوزان و گرم نوادا، آبفشان رنگارنگی با حوضچه های کوچک و بزرگ در حال رشد کردن است.
شاید تعجب کنید اگر بدانید این زیبایی بی عیب و نقص را انسان بوجود آورده و طبیعت با هنرمندی هرچه تمام تر آن را زیبا ساخته.
درواقع سرآغار این پدیده به آغاز خلقت باز نمی گردد، بلکه یک مته حفاری که زمین را می شکافته، روزنه ای را بوجود آورده تا از دل زمین، این همه رنگ های زیبا و براق بیرون بریزد.

آتش فشانی دیدنی از جنس آب

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395
[http://www.aparat.com/v/4BxaK]


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395
نتیجه تصویری برای سخن بزرگان

ارسال توسط حیدر امیرپور
(تعداد کل صفحات:13)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ