حیدرامیرپور-هنر - زندگی
فریاد هارا همه میشنوند-هنر واقعی -شنیدن صدای سکوت است

[http://www.aparat.com/v/IYgyn]


ارسال توسط حیدر امیرپور

تاریخچه ضرب‌المثل لقمه گلوگیر

در روایات این چنین آمده است که در زمان‌های بسیار قدیم، مردی به اسم ابوعبدالله حارث‌ابن‌اسد محاسبی بصری در سال ۱۶۵ هجری قمری، دربصره دیده به جهان گشود. وی از همان دوران کودکی به تحصیل علم پرداخت وبه پس از سال‌ها به یکی از بزرگترین علما و اندیشمندان شهر بغداد تبدیل شد.

حارث محاسبی مردی بسیار دین‌دار و سخت‌کوشی بود و در خاطرات خود ذکر کرده است که به مدت ۴۰ سال هر روز به صورت دوزانه پشت به دیوار نشسته است. یکی از نزدیکانش از او می‌پرسد: یا شیخ؛ به چه دلیلی این همه سختی و رنج به خود می‌دهی؟ وی لبخندی به او می‌زند و می‌گوید:

من بنده‌ای سراپا تقصیرم و از خدای خود خجالت می‌کشم که در محضر ایشان پایم را دراز کنم.

حارث مردی منظم و حسابگر بود. به همین خاطر به او لقب محاسبی دادند.

یک روز حارث محاسبی پیش یکی از بزرگان دین به نام جنید بغدادی که در مسجد مشغول عبادت بود، رفت. هنگامی که وارد مسجد شد، جنید نگاهی به وی انداخت و متوجه شد که مدتی حارث از گرسنگی زجر می‌کشد. بعد به حارث گفت که اگر اجازه بدهی من به خانه‌ام می‌روم و غذای خوشمزه‌ای برای می‌آورم تا نوش جان کنی. حارس که مدت‌ها بود غذای خوب و کافی نخورده بود پیشنهاد جنید را قبول کرد.

سپس جنید به خانه‌اش رفت و کمی از غذایی که شب گذشته از مجلس عروسی برایش آورده بودند را گرم کرد و نزد حارث بازگشت. حارث با دیدن غذا بلافاصله مشغول خوردن شد و همین که خواست اولین لقمه را وارد دهانش کند، انگشت دست راستش کشیده شد و به سختی توانست لقمه را داخل دهانش قرار دهد. ناگهان لقمه‌ی غذا در گلویش گیر کرد و پایین نرفت. مجبور شد لقمه را از دهان خارج کند. بعد از جنید تشکر کرد و گفت که میل به غذا ندارم و اگر اجازه بدهید زحمت را کم کنم. جنید از حارث پرسید که چرا آن غذا را نخوردی؟! حارث گفت: این غذا را از کجا تهیه کردید؟ جنید هم پاسخ داد که این غذا را دیشب از مجلس عروسی یکی ازاقوام برایم آورده‌اند. ایرادش کجاست؟

حارث محاسبی گفت:

از آنجا که پروردگار به من ارادت و محبت دارند، غذای مشکوک و مسئله‌دار در گلویم گیر می‌کند و پایین نمی‌رود.

سپس خداحاظی کرد و به خانه‌اش برگشت و شکر خداوند را به جای‌آورد.

فردای آن روز جنید بغدادی حارث را برای ناهار به  خانه‌اش دعوت کرد و به او تکه‌ای نان خشک داد. حارث هم آن نان را با لذت میل کرد و گفت: این غذای درویشان است. زیرا که پر از مهر و زیبایی خداوند درونش وجود دارد. بعد آن روز را ساعت‌ها در کنار هم به گفت و گو پرداختند.

حارث محاسبی در سال ۲۴۳ هجری قمری در بغداد دار فانی را وداع گفت. از آن دوران به بعد این داستان به صورت ضرب‌المثل درآمد.

دوستان عزیز برای دین تمام مقالات ضرب‌المثل فارسی، کجارو را دنبال کنید.ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 31 مرداد 1395

» ردپای خیانت یک ایرانی در حذف بهداد سلیمی!


خبر8/

 در نامردی بزرگی که در حق بهداد سلیمی شد، رد پای یک خائن ایرانی هم به چشم می خورد. همان شخصی که ما اولین بار به خاطر او به تاماش آیان و دار و دسته اش باج دادیم.

 

حالا بماند که جلود عراقی همان جلادی که به همراه همسرش در هیات ژوری بود و با وجود سه چراغ روشن داوران، رای مردود شدن حرکت دوم بهداد را صادر کرد، رفیق فابریک همین شخص ایرانی است و گفته می شود تعصب به این شخص در آزار و اذیت بهداد نقش داشته است. بحث ما الان جلود و جلادی اش نیست و حرف از توافق احمقانه ای است که ما با آیان کرده بودیم و قول دادیم هر تصمیمی آیان گرفت، معترض نشویم!

 

برخی نزدیکان فدراسیون وزنه برداری اسناد و مدارک معتبری در دست دارند که نشان می دهد بعضی ها بعد از موفقیت وزنه برداری در المپیک لندن، از داخل ایران با تاماش آیان توافق کرده بودند در المپیک ریو دو طلا به ایران برسد و وزنه برداری ما در ازای 5 نماینده ای که به ریو خواهد فرستاد بیشتر از دو طلا و نهایتا یک مدال برنز دیگر توقع نداشته باشد.

 

همین اسناد و مدارک مربوط به توافق با آیان باعث شد نتوانیم به این پیرمرد خرفت اعتراض کنیم و مانع حق خوری علیه بهداد سلیمی شویم.

 

برای پی بردن به صحت و سقم این ادعا منتظر بازگشت علی مرادی و همکارنش از ریو هستیم و اعلام می کنیم بدون هیچ ترس و واهمه ای از آن خائن وطن فروش آمادگی انتشار هر نوع سندی را دارد، البته اگر سندی موجود باشد!

 

گفته می شود بعد از آن که در المپیک لندن 4 وزنه بردار ایران مدال گرفتند، در حالی که قرار بود سهم ایران از وزنه برداری لندن یک طلا و یک نقره و یک برنز باشد، بعضی ها برای آن که آیان لج نکند و دوباره دوپینگ وزنه برداران ایرانی اعلام نشود، با او توافق کردند اگر باز هم در المپیک بعدی 5 نماینده داشته باشیم تعهد می کنیم بیش از سه مدال نگیریم و هر سه مدال هم طلا نباشد.

 

البته این اولین بار نیست که می شنویم تاماش آیان از قبل از آغاز رقابت های المپیک مدال های طلا را میان کشورهای مدعی تقسیم می کند.

 

این بار هم آیان برای ما دو طلا در نظر گرفت و چون سهراب مرادی و کیانوش رستمی طلا گرفتند، هیات ژوری ماموریت پیدا کرد نگذارد بهداد طلا بگیرد. هیات ژوری می خواست کاری کند مدال بهداد پر رنگ تر برنز نباشد.ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 31 مرداد 1395


کشف فسیلهای ۵۰ هزار ساله - محلات

سال گذشته در جریان برداشت سنگ معدن از معدن دره‌بخاری در غرب شهرستان محلات حفره‌ای پیدا شد که حاوی بقایای مهره‌داران ۵۰ هزار ساله بوده است.با توجه به اینکه قطعا احتمال وجود بقایی مهره‌داران دیگری در محدوده این منطقه وجود دارد بی شک این منطقه با کشف انجام شده به عنوان یکی مناطق مهم در حیطه فسیل‌های مهره‌داران مورد توجه قرار خواهد گرفت و این حفره و محتویات آن در ایران و دنیا بی‌نظیر یا کم‌نظیر است به همین جهت مقرر شده است که در شهرستان محلات موزه‌ای تاسیس شده و این فسیل‌ها در موزه قرار داده شوند.

مجید نوری


ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
22917
تاریخ انتشار: شنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳
دسته: دیروزنامه
پرینت
ایمیل
پسر من ماشالله خیلی خوشکل است و قهرمان هم که هست

عکس:دخترها دست از سر پسرم برنمی دارند و با هزار و یک بهانه می خواهند با او ازدواج کنند!

پسر من ماشاالله خیلی خوشکل و قهرمان هم که هست.

به گزارش"توریسم آنلاین" مادر علی پروین سال 1350 یک مصاحبه خواندنی با مجله دنیای ورزش انجام داد.

آن سالها پروین 25 ساله در اوج شهرت قرار داشت. در بخشی از این مصاحبه مادر علی پروین درباره پسر فوتبالیستش گفته:"دخترها دست از سر پسرم برنمی دارند و با هزار و یک بهانه می خواهند با او ازدواج کنند"!

در ادامه تصویری از مجله دنیای ورزش که از روزنامه هفت صبح برداشت شده و  مربوط به این مصاحبه است را مشاهده می کنید.

دخترها دست از سر پسرم برنمی دارند و با هزار و یک بهانه می خواهند با او ازدواج کنند!

ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : شنبه 30 مرداد 1395

آقای رشاد محمودی با عکس «کورسوی امید» تبریک ما را به‌عنوان عکس برگزیده سری پانزدهم عکاسباشی کجارو پذیرا باشید.

مکان: کردستان- اورامانات

عکاسباشی

از آنجای

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
گورمیناسیان رقیب ارمنی بهداد سلیمی که موفق به کسب مدال نقره المپیک شد،در فقر کامل زندگی می کند.
آفتاب‌‌نیوز :
گور میناسیان رقیب بهداد سلیمی در  المپیک ریو که توانست به مدال نقره دسته 105+ کیلوگرم را به دست آورد،  در فقر مطلق زندگی می کند و زندگی نامطلوبی دارد.  

تصاویری از خانه و محل زندگی این ورزشکار منتشر شده است که در یک کابین زندگی می‌کند و شرایط مطلوبی ندارد.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد کسب مدال نقره المپیک بتواند شرایط زندگی این ورزشکار را بهبود ببخشد و بهتر کند.ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور

این معجون خانگی روده شما را از تمام سموم پاکسازی می‌کند

‘مرگ از روده بزرگ آغاز می‌شود.’ این را بقراط خیوسی (حدود ۳۷۰ قبل از میلاد- حدود ۴۶۰ قبل از میلاد)، پزشک یونان باستان گفته‌است. و علم نوین نشان داده‌است حق با او بوده‌است. بیش از ۵۰ میلیون امریکایی مشکلات شکمی مربوط به سلامت روده‌ی بزرگ دارند.

رودهادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
تاریخ انتشار: 13:38 - ۱۳۹۵ شنبه ۳۰ مرداد
کد خبر: 58537
تعداد نظرات : 0

محصول عجیب؛ترکیبی از هندوانه و خیار+ تصاویر

خیار ترشی مکزیکی محصول جالبی از ترکیب طبیعی خیار و هندوانه است که شکل ظاهر آن مانند هندوانه و طعمش نیز مثل خیار است.

به گزارش شریان نیوز،از زوایای خاص اگر به تصویر این میوه نگاه کنید احتمالا فکر می کنید یک هندوانه کامل است اما طعم این میوه بیشتر به خیار شباهت دارد تا هندوانه، و ترشی کمی دارد. به خاطر همین طعم به آن ها لقب خیارترشی مکزیکی داده اند.
 مواد غذایی کمی هستند که هم خیلی خوشمزه باشند هم خیلی زیبا و دوست داشتنی اما «کیوکاملون» حتما باعث شگفتی شما می شود. این میوه که بومی مکزیک و آمریکای مرکزی است نوعی خیار مینیاتوری به اندازه تقریبا یک حبه انگور است.ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395
[http://www.aparat.com/v/LeQJu]


ارسال توسط حیدر امیرپور
(تعداد کل صفحات:11)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ