حیدرامیرپور-هنر - زندگی
فریاد هارا همه میشنوند-هنر واقعی -شنیدن صدای سکوت است

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 شهریور 1395
[http://www.aparat.com/v/ZNp26]


ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 شهریور 1395

تاریخچه ضرب‌المثل پنبه‌اش را زدند

از قدیمی‌ها نقل شده است که در زمان‌های بسیار دور مردم کشور ایران مراسم و جشن‌های مختلفی برگزار می‌کردند. یکی از این جشن‌ها به این صورت بود که فردی لباس دلقک‌ها را بر تن می‌کرد و در همه جای لباسش پنبه قرار می‌داد تا قد و هیکلش به صورت پهلوانان جلوه داده شود.

بعد مرد حلاجی که همراه خود کمانی داشت، در مقابل آن دلقک قرار می‌گرفت و هر دو به شادی و رقص می‌پرداختند. سپس حلاج در حین رقصیدن  این پهلوان قلابی را با کمانش آن قدر حلاجی می‌کرد که تمام پنبه‌هایش نقش بر زمین شود و اندام ضعیف و غیر پهلوانی وی برای همگان نمایان شود.

پهلوان دروغین در اصل هیچ اطلاعی از رسم و فرهنگ پهلوانی و جوانمردی نداشت و تنها با پنبه‌هایی که داخل لباسش قرار داده بود، سینه و بازوهای باد کرده برای خود درست می‌کرد و اندام به ظاهر پهلوانی نشان حاضران در مجلس می‌داد. هنگامی که مرد حلاج پنبه‌اش را می‌زد و او را عریان ‌می‌کرد، دیگر او هیکل پهلوانی نداشت و مردم هم با دیدن این صحنه بلند‌بلند می‌خندیدند و او از خجالت مجبور می‌شد جمع حاضران را ترک کند و میدان را برای پهلوان واقعی خالی کند.

 این داستان به تدریج به صورت ضرب‌المثل بر سر زبان مردم افتاد و در واقع اشاره به کسی دارد که راز و سرش را فاش می‌کنند و دروغش برای مردم آشکار می‌شود.

دوستان عزیز؛ برای دیدن تمام مقالات ضرب‌المثل فارسی، کجارو را دنبال کنید.ارسال توسط حیدر امیرپور
روز نو :
 زن جوان که به خاطر اختلاف با مدیرعامل سابق باشگاه مس سرچشمه او را با شلیک گلوله از پای درآورده و گریخته بود، پس از فرار دو ماهه دستگیر شد.
شامگاه 14 تیر امسال مردی هنگام عبور از مقابل باغی در اطراف منطقه سرچشمه شهرستان رفسنجان با جسد مردی میانسال روبه‌رو شد که بر اثر شلیک گلوله از پای در آمده بود. ماموران با اطلاع از این موضوع و حضور در محل مشاهده کردند ساعتی از مرگ مرد میانسال می‌گذرد و به نظر می‌رسد با شلیک سلاح شکاری از پای درآمده است.
با گزارش این جنایت به بازپرس کشیک قتل دادسرای رفسنجان و هماهنگی قضایی، جسد او به پزشکی قانونی منتقل شد.
شناسایی هویت مقتول
تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا این که خانواده مردی با حضوردر پلیس آگاهی شهرستان رفسنجان از ناپدید شدن او خبردادند. با تحقیق از این خانواده معلوم شد حسین منصوری که مدیرعامل سابق باشگاه مس سرچشمه بوده پس از خروج از خانه دیگر به منزل بازنگشته و تلفن همراهش نیز خاموش است .
در ادامه تحقیقات از این خانواده معلوم شد مشخصات این مرد با جسد مجهول‌الهویه مطابقت دارد. با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله‌ای جدید شد.
ماموران تحقیقات برای رازگشایی از قتل او را آغاز کردند و افرادی که با وی اختلاف داشتند را برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی فراخواندند.
ماموران از آنها بازجویی کردند اما معلوم شد این افراد در مرگ مدیرعامل سابق باشگاه مس سرچشمه نقشی نداشته‌اند و آزاد شدند.
ماموران پلیس همچنان در جست‌وجوی عامل این جنایت بودند تا این که با گذشت حدود دو ماه از این جنایت ماموران ردپای زنی 31 ساله را که با این مرد آشنایی داشت، در قتل به دست آوردند. او با دستور قضایی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دو روز پیش دستگیر شد .
متهم زن با انتقال به پلیس آگاهی شهرستان رفسنجان بازجویی شد و ابتدا اظهارات ضد و نقیضی را بیان کرد و مدعی شد مقتول را نمی‌شناخته و اشتباهی دستگیر شده است. در ادامه تحقیقات زمانی که با مدارک پلیسی روبه‌رو شد، قفل سکوت خود را شکست و به قتل مدیرعامل سابق باشگاه مس سرچشمه اعتراف کرد.
قتل با انگیزه اختلاف قدیمی
متهم به افسر تحقیق گفت: در شهر دیگری زندگی می‌کنم. با مقتول چندی پیش برای پیگیری کاری آشنا شدم. مدتی بعد با وی اختلاف‌هایی پیدا کردم. او از من خواست برای حل این اختلافات با هم ملاقات کنیم. قرارمان باغی در اطراف منطقه سرچشمه شهرستان رفسنجان بود. با خودم سلاح شکاری برداشتم تا با بالا گرفتن در گیری او را بکشم. زمانی که به ملاقاتش در آن باغ رفتم، با هم مشاجره کردیم و درگیری‌مان بالا گرفت.
همان موقع سلاح را به سمتش گرفتم و در جریان درگیری‌مان به او شلیک کردم. زمانی که او فوت کرد، ترسیدم جسد را همانجا رها کرده و متواری شدم. چند بار خواستم خود را به پلیس معرفی کنم ولی ترسیدم تا اینکه ماموران مرا شناسایی کرده و درخانه‌ام دستگیر کردند.
متهم به قتل در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد تا بزودی صحنه جنایت را بازسازی کرده و روانه زندان شود. پس از تکمیل تحقیقات پرونده برای محاکمه به دادگاه ارسال می‌شود.
اعتراف به‌ قتل مدیرعامل سابق باشگاه مس سرچشمه


ارسال توسط حیدر امیرپور

راهنمای کامل کوتاه کردن موهای آقایان (به سبک محو شده)

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰

آیا از مدل موهای برد پیت شگفت‌زده می‌شوید؟ یا اینکه مدل موهای زِین ملک برای شما کمی عجیب است؟ ما به شما نام این مدل را می‌گوییم؛ این مدل محو یا Fade نام دارد. در این مدل بغل موهای فرد خالی شده و بالای موهای او باقی می‌ماند. این مدل مو نیازمند یک آرایشگر متبحر برای کوتاه کردن دقیق موها با قیچی، ماشین و یا هر دو برای دست‌یابی به مویی کوتاه در اطراف و پشت سر است. بنیتا نیز سری به این مدل مو زده تا انواع آن را بررسی کند. با ما همراه باشید.

آدام گور، مؤسس و رئیس آرایشگاه باربرولوژی (Barberology) و دارنده‌ی بهترین آرایشگاه سال انگلیس در سال ۲۰۱۶، می‌گوید مدل موی محو درواقع نوعی از مدل کوتاه کردن ملایم انتهای موهاست، اما در این مدل، مو اصلاً به‌طور ملایم کوتاه نشده و از یک نقطه کاملاً زده می‌شود. در این مدل، مو آرام‌آرام کوتاه شده و درنهایت به صفر می‌رسد و تمام پشت گردن و سر خالی می‌شود.

مدل محو مخروطی

ر خالی می‌شود.

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 شهریور 1395

چگونه سینوس را تخلیه کنیم؟

by sergioشهریور ۲۸, ۱۳۹۵

چگونه سینوزیت را درمان کنیم؟ چگونه از شر سینوزیت رها شویم؟ چگونه خودمان و در خانه سینوس ها را تخلیه کنیم؟ سوالاتی که امروز در “هاو کن یو” به آن پاسخ داده خواهد شد. جالب است بدانید سینوزیت یکی و شاید شایع ترین مشکل دستگاه تنفسی در سراسر جهان است و تقزیبا همه برای یک بار هم که شده با آن دست و پنجه نرم می کنند. امروز به شما آموزش خواهیم داد که برای درمان سینوزیت های معمول و غیر مزمن راه های خانگی بسایر موثر و چاره سازی و شاید بهتر از دارو های شیمیایی وجود دارد که در هاو کن یو آن ها را مرور می کنیم.ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 شهریور 1395
Home / مقالات / اعتقاد به پیروزی لازمه رسیدن به هدف
لازمه رسیدن به هدف
رسیدن به هدف

اعتقاد به پیروزی لازمه رسیدن به هدف

گروهی از روانشناسان بر این باورند که برای رسیدن به آنچه می‌خواهیم باید قبل از هر اقدامی، اعتقاد به پیروزی برای رسیدن به هدف را داشته باشیم. اما آیا به‌واقع، این نگاه واقع‌گرایانه و دقیق است؟

روانشناسان می‌گویند خواستن، اعتقاد داشتن، رسیدن و دریافت کردن، سه مرحله ساده اما اساسی برای رسیدن به آن چیزی است که خواسته‌اید. ولی مرحله دوم، یعنی اعتقاد داشتن به آن اتفاق موردنظر، می‌تواند سخت‌ترین و مهم‌ترین مرحله باشد.

چراکه وقتی شما موفق می‌شوید اعتقادات خود را مدیریت کنید، درواقع زندگی‌تان را مدیریت کرده‌اید. این نوع نگاه اهمیت و نقش ذهنیت‌های مثبت را در دست‌یابی به هدف مطرح می‌کند ( نقش تصویرهای ذهنی در زندگی ).

به عبارتی ما باید با مدیریت اعتقادات خود، همه افکار، اظهارات، واژه‌هایی که به کار می‌بریم و اعمالمان را که قبلاً با نوعی بی‌اعتقادی و عدم اطمینان همراه بود، به‌سوی اعتماد و اعتقاد به قدرتمان برای دستیابی به آنچه می‌خواهیم سوق دهیم و در این مسیر هر چه بیشتر راسخ و پایدار باشیم و اجازه ندهیم این بی‌اعتقادی‌ها و ذهنیت‌های منفی، آنچه می‌خواهیم را، در هاله‌ای از ابهام و تاریکی فروبرده و پنهان سازد؛ قطعاً در چهارچوب شفاف‌سازی‌ها و روشن‌بینی‌ها، می‌توانیم مرحله عمده‌ای را برای رسیدن به هدف پشت سر بگذاریم.

اگر توجه کنید ارتباط قابل‌توجهی بین اساس بیشتر افکار، اظهارات و اعمال شما با میزان اعتقاد پذیری و قانون جاذبه وجود دارد که درنهایت، جهت‌گیری آن‌ها را سمت‌وسو می‌بخشد. این اعتقاد پذیری به‌گونه‌ای است که هیچ شک و تردیدی را در برندارد البته منظور ما به‌منظور چشم‌پوشی از واقعیات روزمره نیست.

به عبارت دقیق‌تر، اعتقاد و ایمان به پیروزی، به‌طور قطعی و غیر مشروط است. اعتقاد مقوله‌ای است که به‌دوراز تأثیرپذیری از سایر مسائل، به‌خصوص آنچه در دنیای خارج اتفاق می‌افتد ثابت  استوار در ذهن‌ها باقی می‌ماند و در عمل نمود پیدا می‌کند.

اما به نظر می‌رسد یک نکته مهم در این دیدگاه مورد تأکید قرار نگرفته است؛ این‌که هر اعتقادی بنا به ماهیت، کیفیت و کمیتی که دارد، تلاش خاص خود را می‌طلبد تا به‌واقع، به ثمر نشیند و هر اعتقادی هراندازه هم که راسخ و جدی باشد، اگر با تلاش لازم همراه نباشد به بار نخواهد نشست.

ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 شهریور 1395
کد خبر : 69435
/ 08:14
ساعتی با بهروز جوانشیر پدر چهار فرزند معلول ، که زندگی‌اش را مرهون لطف و کرم امام رضا (ع) است

زندگی به رنگ خدا

«والسابقون السابقون...اولئک المقربون؛ پیشگامان (در قیامت) از پیشگامان هستند... آن‌ها بندگان مقرب خدایند»؛ شاید این آیات سوره مبارکه واقعه را بارها شنیده باشیم اما مانند هر آیه یا جمله پر مفهوم دیگر تا زمانی که مصادیق آن را در افراد دیگر از نزدیک نبینیم و لمس نکنیم، چنان‌که باید به معنا و مفهوم آن پی نبریم. مصادیق این آیه شریفه که در این وانفسای دنیاگرایی، برای تقرب به خدا گوی سبقت از هم می‌ربایند، این روزها به‌ظاهر کم و به‌واقع، زیادند فقط شناخته‌شده نیستند، مانند بهروز جوانشیر؛ مرد نیک‌سیرتی که باوجود وسع اندک و گرفتاری‌های بسیار خود، برای گره‌گشایی از همنوعانش هیچ فرصتی را از دست نمی‌دهد و به فرموده قرآن کریم در آیه 9 سوره حشر که «یُؤْثِرُونَ عَلَى أَنْفُسِهِمْ وَلَوْ كَانَ بِهِمْ خَصَاصَة؛ دیگران را بر خویشتن مقدم می‌دارند، هرچند خود نیاز و حاجتى داشته باشند»، دیگران را بر خود مقدم می‌دارد و با این سبک زندگی، حرکتش به سمت خدارا شتابی دوچندان می‌بخشد.

زندگی به رنگ خدا

 فرزندانم لطف و نعمت خدا هستند

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور

مطالعات نشان داد: حسادت ویژگی شخصیتی غالب در انسانهاست

شنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
مطالعات نشان داد: حسادت ویژگی شخصیتی غالب در انسانهاست

بر اساس یافته های محققان، حدود 90 درصد از جمعیت جهان را می توان در چهار گونه شخصیتی دسته بندی کرد که شامل انسان های خوش بین، بدبین، حسود و قابل اعتماد می شوند و جالب اینجاست که بیشتر انسان ها در شمار انسان هایی با تیپ شخصیتی حسود جای می گیرند. با تک شات همراه باشید.

 

در این پژوهش که توسط محققان اسپانیایی انجام شد، پاسخ 540 داوطلب به صدها سوال مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و واکنش آن ها در شرایط مختلف که می توانست منجر به بروز درگیری و یا همکاری با سایرین شود، زیر ذره بین قرار گرفت.

 

در واقع می توان گفت که این آزمایش در گستره تئوری بازی که شاخه ای از علم ریاضیات محسوب می شود، انجام شده است. به بیانی ساده تر، تئوری بازی کاربردهای اقتصادی و جامعه شناختی فراوانی دارد و قادر است رفتار انسان را در موقعیت هایی که وی نیازمند تصمیم گیریست، مورد ارزیابی قرار دهد. به طوری که تصمیمی که فرد اتخاذ می کند، منجر به وقوع پیامدهای متفاوتی خواهد شد که این پیامدها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

در این تحقیق ، افراد در گروه های دو نفری تقسیم شدند که البته با توجه به شرایط بازی، ممکن است این گروه ها تغییر کنند. با توجه به شرایطی که افراد در آن قرار می گیرند، می توانند از میان گزینه های همکاری و یا خیانت یکی را انتخاب کنند که هر دو گزینه به نظر ایده آل می آیند.

 

پس از پایان این آزمایش، یک الگوریتم کامپیوتری، افراد را بر اساس رفتارهایشان تقسیم بندی می کند. یافته ها نشان داد که 90 درصد از افراد در چهار گروه خوش بین، بد بین، حسود و قابل اعتماد دسته بندی شدند که افراد متعلق به گروه سوم یعنی حسود، از سایر گروه ها بیشتر بودند به طوری که نسبت درصدها به ترتیب برابر با 20، 20، 30 و 20 بود.

 

ناگفته نماند که 10 درصد باقی مانده نیز متعلق به افراد و گروه هایی بود که الگوریتم مورد نظر، قادر به دسته بندی عکس العمل آن ها در این آزمایش نبود.

 

در خصوص جزییات این آزمایش نیز باید گفت که به عقیده گروه اول، یعنی خوش بین ها، بهترین گزینه آن است که هر دو طرف از آن بهره مند شوند و منفعتی دوطرفه داشته باشد؛ حال آن که بد بین ها، همواره به دنبال گزینه ای بودند که دردسر و یا بهتر بگوییم شر کمتری را برایشان به دنبال داشته باشد.

 

و اما در رابطه با گروه سوم یعنی حسودها باید گفت که این افراد هرگز به نتیجه کار نمی نگرند و برایشان این مسئله مهم است که کسی بهتر از آن ها نباشد. و بالاخره افراد قابل اعتماد به همکاری و شراکت اعتقاد دارند و برایشان مهم نیست که چی کسی برنده و یا بازنده خواهد بود.

 

آنکسو سانچز، از پژوهشگران این گروه تحقیقاتی، در این باره عنوان کرد که الگوریتمی که آن ها از آن استفاده کردند، بارها و به طور کاملاً موفقیت آمیز در زمینه های دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفت و کاربرد آن در ارزیابی رفتار انسانی، کاملاً دقیق و حساب شده است.

 ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 شهریور 1395

با مثلث برمودای ایران آشنا شوید / تصاویر

با مثلث برمودای ایران آشنا شوید

هیجان در سفر همیشه طرفدار زیادی داشته است ، ریگ جن یا همان مثلث برمودای ایران یکی از این مناطق پرطرفدار و هیجان انگیز است .

بیابان گردی و کویر نوردی، یکی از ظرفیت های ممتاز گردشگری در ایران چهار فصل است و مخاطبان داخلی و بین المللی فراوانی دارد. یکی از جاهایی که از جمله مناطق اکو توریسم مطرح کشور به شمار می رود، کویر سوزان ریگ جن در جنوب استان سمنان است که ما را بر آن داشت تا گشتی در این کویر که مثلث برمودای ایران هم نامیده می شود، بزنیم.

با مثلث برمودای ایران آشنا شوید

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور


وضعیتهای مختلف خوابیدن

وضعیتهای مختلف خوابیدن شبانه تاثیرات جسمی خود را در صبح روز بعد نشان می دهد هافینگتون پست گزارش داده که هر موقعیت فیزیکی در طول خواب می تواند حتی بر روی اندامی مانند مغز تاثیر بگذارد.

در اینجا ۵ موقعیت مختلف خوابیدن و تاثیر آنها بر روی سلامت کلی بدن بیشتر معرفی شده است:

خوابیدن به پهلو:

این حالت، محبوب ترین وضعیت خواب است و حتی در بین حیوانات هم رواج زیادی دارد. با این حال، طبیعت دلیل خوبی برای این حالت خواب دارد و آنهم این که خوابیدن به پهلو موثرترین راه برای پاک سازی مغز از محصولات زائد حاصل از سوخت و ساز بدن است که در حالت بیداری تولید شده اند. این پاکسازی شبانه مغز گامی به سوی پیشگیری از بیماری هایی مانند آلزایمر است.

خوابیدن روی کمر:

در حالی که خواب به پهلو ممکن است فشارهای عصبی در طول روز را تا حدی کاهش دهد، محققان سنگاپوری گزارش داده اند که خوابیدن روی کمر بهترین حالت برای ستون فقرات و سلامت گردن است. با این حال یک نقطه ضعف برای این حالت از خواب وجود دارد و آن خر و پف کردن و در نتیجه ابتلا به آپنه خواب است که می تواند منجر به وقفه تنفسی حین خواب شود.

خواب در وضعیت جنینی:

این حالت یعنی جمع کردن زانو به سمت قفس سینه و خوابیدن به پهلو نیز شایع ترین حالت خواب است و درست مانند وضعیت اول، منجر به پاکسازی مغز شده و فواید دیگری مانند کاهش استرس از اندام های حیاتی مانند کبد، معده و ریه می شود.

خوابیدن به پشت و دست های رو به بالا:

به این حالت خواب، وضعیت «ستاره دریایی» نیز می گویند. در این حالت فرد به پشت می خوابد و دست هایش به سمت بالا و دو طرف بالش قرار می گیرد. این وضع خواب برای کمر خوب است. فرقی نمی کند دست ها را در دو طرف بالش قرار بدهید یا نه، خوابیدن به پشت در صورتی که دست ها را روی صورت نگذاشته باشید، برای پوست تان نیز مفید است. این نحوه خواب باعث جلوگیری از بروز چین و چروک صورت و پوست سینه می شود. در حالت کلی خوابیدن به پشت باعث کاهش سوزش معده می شود. با این همه، در وضعیت ستاره دریایی نیز احتمال آپنه خواب و خروپف زیاد است. از دیگر نقاط ضعف این وضعیت، فشار زیاد به تاندون های شانه ها و کاهش جریان خون موضعی است که غالبا به تاندونیت (التهاب تاندون ها) منجر می شود.

خواب روی شکم:

خوابیدن به روی شکم به سلامتی تان آسیب می زند. سعی کنید هرگز در این وضعیت نخوابید. این وضعیت خوابیدن باعث بروز کمردرد و گردن درد و چین و چروک پوست صورت می شود. تنها مزیت این نوع خوابیدن، کاهش احتمال خر و پف شبانه است. بی شک وقتی فرد روی شکم می خوابد و سر را داخل بالش فرومی برد، نمی تواند به درستی نفس بکشد. برای همین باید سر خود را در جهتی بگذارد که بتواند نفس بکشد؛ همین کار باعث بروز درد در گردن، سر و شانه ها می شود. خوابیدن روی شکم می تواند باعث بروکسیزم (دندان قروچه) و درد در ناحیه فک صورت و یا سردرد شود.

منبع: 

ارسال توسط حیدر امیرپور
(تعداد کل صفحات:11)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ