حیدرامیرپور-هنر - زندگی
فریاد هارا همه میشنوند-هنر واقعی -شنیدن صدای سکوت است

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396
مشتری قدیمی ترین سیاره منظومه شمسی


قدیمی ترین سیاره منظومه شمسی کدام است ؟

محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور مدارکی را به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد مشتری قدیمی ترین سیاره منظومه شمسی و اولین سیاره‌ای است که در دیسک گازی خورشید شکل گرفته است.

تجزیه و تحلیل ایزوتوپ‌های تنگستن و مولیبدن موجود در شهاب‌سنگ‌هایی که از دو منبع سحابی متمایز به دست آمده‌اند، نشان می‌دهد بین یک تا سه میلیون سال بعد از تشکیل منظومه شمسی، بخشی از غبار فضایی آن جدا شد. محتمل‌ترین مکانیزم این پدیده جدایی، تشکیل سیاره مشتری است که موجب شکاف دیسک گازی خوشید شد و بدین ترتیب تبادل مواد در دو بخش این دیسک گازی قطع شد. منظومه شمسی ما حدود ۴٫۶ میلیارد ساله است.

پیش از این شبیه‌سازی‌های شکل‌گیری و تغییرات منظومه شمسی، نشان می‌داد که احتمالا مشتری قبل از سیارات دیگر تشکیل شده است، اما امکان تعیین دقیق این رخداد امکانپذیر نبود. حجم عظیم و گرانش شدید مشتری در شکل‌گیری منظومه شمسی موثر بوده است و تعیین تاریخ شکل‌گیری این سیاره امکان تعیین دقیق ترین خط زمانی تشکیل و تکامل منظومه شمسی را فراهم می‌کند. به گفته محققان تشکیل زودهنگام مشتری مانع شکل‌گیری ابرسیاره‌هایی شبیه به زمین و به ویژه سیارات سنگی شده است. این سیاره مانع متلاشی شدن غبار سنگی شد که در مدار خورشید حرکت می‌کرد و از انتقال مواد تازه از قسمت داخلی منظومه به قسمت خارجی آن ممانعت می‌کرد.

بر اساس این تحقیقات می‌توان تاریخ دقیق تشکیل مشتری را با استفاده از میراث ژنتیکی و زمان شکل‌گیری سیارک ها تعیین کرد. اکنون کمربند سیارکی منظومه شمسی بین مریخ و مشتری قرار دارد اما در ابتدای تشکیل منظومه شمسی، این کمربند سنگی به سمت فضای بیرونی منظومه گسترده شده بود. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریه PNAS منتشر شده است.ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396
Home / زندگی / پیشرفت در زندگی با ۳ راهکار آسان
پیشرفت در زندگی

پیشرفت در زندگی با ۳ راهکار آسان

درواقع، راه‌حل‌های جایگزین را همه‌روزه آزمایش کنید و به راه‌های متفاوت که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، فکر کنید. فقط مدت‌زمان محدودی دارید تا این لیست را بتوانید تهیه کنید.

اگرچه ما نزدیک به مباحث روانشناسی بودیم، استاد ما فکر می‌کرد ما کلاس فعالی هستیم و مطالب اختصاصی را برای ما تشریح می‌کرد.

در کمتر از ده دقیقه از کلیپس برای کاغذ استفاده می‌کردیم، تا اینکه هر چیزی که دستمان بود برای اتصال استفاده می‌کردیم. این تمرین فراموش‌نشدنی برای ما بود.

تا اینکه من امروز، هر گرفتاری که برایم پیش می‌آید چشمانم را می‌بندم و دنبال یک جایگزین برای آن می‌گردم.

هرکدام از این تکنیک‌ها به ما کمک می‌کند خلاقیت خود را بالا ببریم یا نگاهی دوباره به مشکل خود بیندازیم و با عبور از آن به پیشرفت در زندگی برسیم.

هر آنچه ما را از مشکلات دور می‌کند که باعث ایجاد ارتباطات جدید می‌شود. آن‌ها برای ما هزینه‌ای ندارند، فقط باید آن‌ها را درست انجام دهیم.

اگرچه، آن‌ها جادو نیستند، با ترکیب این‌ها می‌توانیم ذهن خود را تحریک کنیم و جرقه‌ای از خلاقیت در ذهن خود ایجاد کنیم که باعث پیشرفت یک‌دفعه‌ای ما شود و مشکلاتمان را حل کند.ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396

چگونه بدون عمل جراحی بینی خود را کوچک کنیم ؟

3005
1
بینی بزرگ برای خیلی از افراد میتواند تاثیر نامطلوبی بر روی اعتماد به نفس داشته باشد.  اگرچه زیبایی هر انسان مسلما باید طبیعی بوده و دستکاری نشود اما بسیاری از مردم کشور ما خصوصا جوانان روی به عمل های زیبایی می آورند. اما ممکن است اشخاصی بدون انجام عمل های سخت بینی کوچک تری بخواهند. در این مقاله از هاو کن یو روش ها و ترفند هایی را آموزش خواهیم داد تا با استفاده از آنها به کوچک کردن سایز بینی خود کمک کنید.

ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور

چرا مردم برخی از کشورها از سمت چپ رانندگی می کنند؟

vinok / گوناگون  / چرا مردم برخی از کشورها از سمت چپ رانندگی می کنند؟
متن سوم

چرا مردم برخی از کشورها از سمت چپ رانندگی می کنند؟

Like
21

شاید برای شما هم سوال باشه که چرا مردم برخی از کشور ها مانند انگلستان از از سمت راست در جهت مخالف و از سمت چپ حرکت می کنند؟

دلیلی رانندگی از سمت چپ در کشور هایی نظیر انگلستان، ژاپن و ایرلند در تاریخ و پیشینه ی این کشورها ریشه دارد. در گذشته، همه مردم جهان از سمت چپ رانندگی می کردند. یعنی سیستم حمل و نقل شهری به این صورت آغاز به کار کرد(حتی زمانی که اسب و درشکه حمل و نقل میکردند)

در قرون وسطی، شمشیرزنان سوار بر اسب ها از سمت چپ حرکت می کردند چون می توانستند اسلحه و وسایل دفاعی خود را در دست راست گرفته و راحت تر از آن ها استفاده کنند. بعلاوه، سوار و پیاده شدن از اسب از سمت چپ آسان تر بود و برای سوارکاران مطمئن تر و امن تر این بود که از سمت چپ جاده حرکت کنند

پس چرا امروزه از سمت راست رانندگی میکنیم؟

در پاسخ باید بگوئیم که این روند در دهه ۱۷۰۰ میلادی رونق یافت؛ هنگامی که کالسکه های بزرگی که توسط اسب های متعدد کشیده می شدند برای انتقال محصولات کشاورزی در کشورهای فرانسه و آمریکا مورد استفاده قرار گرفتند

به دلیل وجود نداشتن صندلی برای راننده درون کالسکه، راننده پشت اسبی که در سمت چپ قرار داشت می نشست تا بتواند به راحتی از دست راست خود برای استفاده از شلاق به منظور کنترل اسب ها استفاده کند

هنگامی که کالسکه چی در سمت چپ می نشست، بقیه گاری ها و کالسکه ها از سمت چپ او حرکت می کردند، بنابراین او باید از سمت راست حرکت می کرد تا راه برای بقیه وسایل باز باشد

همچنین گفته می شود، هنگامی که هنری فورد در سال ۱۹۰۸ میلادی مدل تی خود را عرضه کرد، صندلی راننده در سمت چپ تعبیه شده بود؛ به این مفهوم که ماشین باید از سمت راست جاده حرکت می کرد

بر اساس گزارشات نشنال جئوگرافیک نیز این تغییر بر کشورهای زیادی همانند کانادا، ایتالیا و اسپانیا در جهان تاثیر گذاشته و باعث شد تا از دهه ۱۹۲۰ میلادی، رانندگی از سمت راست جاده مرسوم شده و بیشتر کشورهای شرق اروپا به همین روش با وسایل نقلیه خود عبور و مرور کنند

 

Like
21


ارسال توسط حیدر امیرپور

راهکارهایی برای جذب آهن + لیست غذاهای سرشار از آهن

مواد غذایی > آهن یک ماده معدنی ضروری است که بدن انسان برای ارائه عملکرد درست به آن نیاز دارد. از این رو، دریافت آهن به میزان کافی از رژیم غذایی روزانه اهمیت دارد.ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1396

ارزان ترین کشورها برای سفر در سال 2017

  تاریخ ارسال : ۱۳۹۶/۳/۲۸   تعداد بازدید : 246   گروه مطلب : ایده های سفر20 مورد از ارزان ترین کشورها برای سفر در سال 2017ادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 28 خرداد 1396

۵ پردرآمدترین هنرمند جهان را بشناسید

مجله فوربس در جدیدترین گزارش خود به معرفی پردرآمدترین هنرمند جهان پرداخته است. در این فهرست رتبه اول و دوم به دو خواننده بسیار معروف متعلق است و رتبه سوم به خالق هری پاتر! جایگاه پنجم را مجددا یک خواننده رپ از آن خود کرده است و رتبه پنجم هم به رونالدو فوتبالیست محبوب پرتغالی اختصاص یافته است. در این نوشتار با ما همراه باشید تا پردرآمدترین هنرمند جهان را بشناسید.

۵ پردرآمدترین هنرمند جهان را بشناسید

۱. دیدی خواننده رپ آمریکاییادامه مطلب
ارسال توسط حیدر امیرپور
به دوستان
|
ذخیره فایل
|
روز نو :

کریس رونالدو فصل بسیاری خوبی را سپری کرد و پس از ثبت رکوردهای متعدد و قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا خیز بلندی هم به سمت کسب پنجمین توپ‌طلا برداشت.اما پس از پشت سر گذاشتن یک فصل رویایی دردسرهای عجیبی برای رونالدو ایجاد شده که مهم‌ترین آنها شکایت دادستانی اسپانیا به اتهام فرار مالیاتی و دلخوری‌ کریس از باشگاه رئال‌مادرید بود که گفته می‌شود در پی همین اتفاقات رونالدو قصد دارد از جمع کهکشانی‌ها جدا شود.

 

اما تمامی ماجراهای کریس رونالدو به مشکل مالیاتی و جدایی از رئال‌مادرید ختم نمی‌شود چرا که اخیراً دعوتنامه او برای مدل لتونیایی نیز حاشیه ساز شده است.داستان از این قرار است که هفته گذشته وِرا آلوهنو مدل سرشناس اهل لتونی در صفحه اینستاگرامش عکسی از یک دعوتنامه و بلیت بازی تیم‌های لتونی و پرتغال در ریگا (پایتخت لتونی) منتشر می‌کند که با تشکر ویژه‌ای از کریس رونالدو همراه است. این دعوتنامه در پاکت نامه  رسمی فدارسیون فوتبال پرتغال برای او ارسال شده و همانطور که در تصویر مشخص است کریس برای ورا آن را امضا و ارسال کرده است.

 

 

پس از مدت کوتاهی از انتشار این پست اینستاگرامی، شایعه رابطه پنهانی آنها در فضای مجازی به حدی دست به دست می شود که وِرا برای جلوگیری از حواشی بیشتر تصمیم می‌گیرد پست دردسر سازش را حذف کند.البته رونالدو که طی روزهای اخیر صاحب ۲ فرزند دوقلو به نام‌های متئو و اِوا از مادر جایگزین آمریکایی شده و نامزدش جورجینا رودریگس هم باردار است واکنشی به این شایعات نشان نداد و ترجیح داد برای حفظ حریم خصوصی اش سکوت کند. وِرا آلوهنو نیز که به عنوان مهمان ویژه رونالدو بازی پرتغال و لتونی را به تماشا نشسته بود تصویری از حضورش در ورزشگاه اسکونتو شهر ریگا منتشر کرد اما اینبار ترجیح داد نامی از رونالدو به میان نیاورد!

 ارسال توسط حیدر امیرپور
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 28 خرداد 1396

دمنوش هایی برای رفع پف چشمانتان

غذا و تغذیه> گیاهان دارویی سال‌های متمادی در فرهنگ ایران و ایرانی نقش دارد و تقریبا بخشی از این گیاهان همواره در آشپزخانه یا گنج‍ه‌های اکثر ایرانی‌ها وجود داشته که مردم براساس آموزه‌های قدیمی از خواص مفید آن‌ها استفاده می‌کنند.

اما حالا چند سالی می‌شود که برچسب دمنوش(Herbal Tea) به دم کرده و عصاره این گیاهان زده شده و شکل مدرن به خود گرفته است. دمنوش‌ها همان جوشانده‌های مادربزرگ‌ها است که هرکدام برای یک درد یا بیماری خوب هستند، امروز در بسته‌بندی‌ها و فرم‌های کیسه‌ای یا باز در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند.

صرف نظر از شکل و نام آنها، باید گفت که دمنوش‌ها لذت بی مانندی دارند و علاوه بر رفع مشکلات جسمی، روح آدم را تازه می‌کنند.
پس برای آشنایی با روش تهیه انواع مختلف آنها با ما همراه باشید.

دمنوش توت فرنگی

خواص درمانی

توت فرنگی از ظریف‌ترین میوه‌هاست که مقوی، خنک، تصفیه‌کننده خون و از بین برنده پف چشم به حساب می‌آید و اگر پیش از غذا بخورید اشتهاآور هم هست.

مواد لازم
چای سیاه           یک قاشق مرباخوری
شیر                   نصف لیوان
شربت توت‌فرنگی   2 قاشق غذاخوری

روش تهیه
چای سیاه را به مدت ۵ دقیقه بگذارید دم بکشد، سپس شیر را تا ۷۰ درجه سانتیگراد داغ کنید. شربت توت فرنگی را به ته لیوان بریزید، توسط یک قاشق شیر را روی شربت بریزید، در انتها چای سیاه را به آرامی بر روی شیر ریخته و کف شیر را به آن اضافه کنید. شما با یک نوشیدنی داغ و خوشمزه ۳ لایه مواجه می‌شوید.


دمنوش هل و دارچین و زعفران

خواص درمانی
این دمنوش ترکیبی برای درمان روماتیسم، تسکین درد‌های استخوانی، درمان آرتروز، از بین بردن پف چشم و افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگینی خواب و پف کردن صورت به علت غلبه سردی و رطوبت است که افراد باید در شب سردی های کمتر بخورند و از دمنوش‌های گرم مانند این دمنوش ترکیبی استفاده کنند

طرز تهیه
چوب دارچین خرد شده   یک قاشق غذا خوری
هل سبز خرد شده        ۷ تا ۱۰ عدد
زعفران                       یک گرم
عسل                        ۲ قاشق مربا خوری به ازای هر لیوان
آبجوش                       ۴ لیوان

هل، دارچین و زعفران را به همراه آبجوش در قوری چینی بریزید و روی حرارت ملایم، به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه دم کنید، سپس دم کرده را در یک لیوان یا فنجان بزرگ بریزید و عسل را به آن اضافه کنید و دمنوش را میل کنید.ارسال توسط حیدر امیرپور
روز نو :

ظاهرا استقلالی ها بعد از – از دست دادن کاوه رضایی برای جبران اتفاقاتی که در روزهای نقل انتقالات رخ داده بود حاضر شدند برای دریافت رضایت نامه این بازیکن 25 ساله یک میلیارد و 500 میلیون تومان در نظر بگیرند که این مبلغ در چند قسط به باشگاه گسترش فولاد پرداخت خواهد شد.در روزهای اخیر به دفعات هوشنگ نصیرزاده، مدیر عامل باشگاه گسترش فولاد به دفعات اعلام کرده بود باشگاه مخالف داریوش شجاعیان است و تصمیم گرفته شد این بازیکن در تیم تبریزی بماند. در عین حال او بر این نکته تاکید داشت از آنجایی که قرارداد باشگاه با داریوش شجاعیان 850 میلیون تومان است طبق آداب بین المللی هر باشگاه دو برابر این مبلغ را پرداخت کند می تواند رضاییتنامه این بازیکن را دریافت کند که حالا به نظر می رسد استقلالی ها 200 میلیون تومان از گسترش فولاد تخفیف گرفته اند. هم چنین مصاحبه نکردن داریوش شجاعیان نشان می داد که این بازیکن علاقمند است همه چیز به طور پنهانی و در آرامش پیش رود.

 

این خبر هنوز به طور رسمی از سوی استقلالی ها و گسترشی ها تایید نشده اما خبرهای رسیده حمایت از قطعیت آن دارد. باشگاه پرسپولیس هم سخت به دنبال جذب این بازیکن بود. استقلالی ها  اگر دست کم بخواهند دستمزد داریوش شجاعیان در گسترش فولاد را به او بدهند می شود گفت برای این بازیکن 2 میلیارد و 350 میلیون تومان هزینه کرده اند.

 

گفتنی است برای این پست مجتبی جباری هم اعلام آمادگی کرده بود که با توجه به شرایط سنی هشت شاکی علیرضا منصوریان ترجیح داد در پی داریوش شجاعیان باشد. توافقات اولیه در این باره صورت گرفته و اگر اتفاق خاصی در آینده رخ ندهد این بازیکن در روزهای آتی رسما استقلالی خواهد شد.ارسال توسط حیدر امیرپور
(تعداد کل صفحات:9)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ